Soğan suyunun genelde zayıflamaya yönelik olarak etkisinin bilinmediğini günümüzde birçoğumuz biliyoruz. Etrafınızdan ya da birçok web siteden maalesef bu konuda net bir bilgi bulunmamakla beraber, sizlere bu konuyla ilgili net bir açıklık getirmek istiyoruz.

Öncelikle soğan, besleyici bir özelliği olan besin türü olmasıyla beraber idrar sökücü özelliğinden dolayı soğan suyu da böylelikle sizleri zayıflatmaya yönelik yardımcı olmaktadır. İdrar sökücü olması, tamamen zayıflatma konusunda da etkisi olmasına dair yardımcı olmaktadır.

Soğanı bu zamana kadar bizler genelde zayıflatması konusunda etkisi olmadığını biliyorduk. Ancak öyle değil. İçerdiği doğallığıyla soğan suyunu tüketmek, kesinlikle idrar söktürücü ve yağ yakıcı özelliğinden dolayı sizlere büyük etkiler sağlayıp, kısa sürede zayıflamanızda yardımcı olur. İster yaz aylarına girmeden önce kullanırsınız isterseniz de normal şartlarda, soğanı kullanarak fazla yağlardan kurtulup ince bele sahip bir mucizevî gerçekliğe kavuşabilirsiniz, tamamen bu durum sizin tercihiniz altındadır.

Sizlere işte soğan kürü hakkında malzemeleri sayıyoruz;

Öncelikle 6 tane kadar kuru soğanımızı alıyoruz. (Lahana veya bu tarz bir sebze olmak kaydıyla)yarım kiloluk 2 adet farklı sebze alıyoruz. Ardından bulyon ile yağsız et suyunu elde ediyoruz. Bunun yanında limon ve baharatta bulunmalıdır.

Yağsız bir şekilde bu malzemeleri bir çorba haline getirmek amacıyla, çorba biçiminde pişirmeye hazır halde yapıyoruz ve pişiriyoruz. Kısa sürede pişecek olan bu malzemeler doğrultusunda elde ettiğimiz tamamen bir soğan suyu çorbasıdır.

Peki ya bu diyet nasıl uygulanmalıdır?

Öncelikle sabah kalktığınızda her sabah 50 gram kadar beyaz peynir ile şeker içermeyen çay tüketiyoruz.

İlk günün öğle ve akşamında; sayısız meyve, soğan suyu çorbası tüketilecektir.

İkinci güne girdiğimizde ise meyve yerine bugün sayısız et tüketiyor ve yanında yine soğan suyu çorbası tüketiyoruz.

Üçüncü güne geldiğimizde ise yine öğlen ve akşam olmak kaydıyla; pirinç lapası bugün yiyeceğiz. Bunun yanında muz, üzüm gibi meyveler hariç tüm meyvelerden istediğinizi tüketebilir, son olarak da soğan suyu çorbası içiyoruz.